10.6.10

Wnętrzarskie książki, książeczki,czytadła, tomiska - gdzie szukać, czytać i dlaczego?

Książki wnętrzarskie sa niezgłębioną kopalnią pomysłów, koncepcji, wiedzy i oczywiście pięknych ilustracji.
Są wręcz bezcenną pomocą, gdy nie wiemy jak urządzić konkterne pomieszczenia, służą radami, przemyślanymi i sprawdzonymi rozwiązaniami i oczwyście inpirują niezwykłymi zdjęciami.

W Polsce nie ma dużego wyboru książek o wnętrzach. Z mojego doświadczenia w poszukiwaniu książek wnętrzarskich wynika, że najwięcej można znaleźć w Trafficu, na drugim miejscu Empiku. Oczywiście można też szukać w księgarniach wysyłkowych - np. na Amazonie czy na Merlin.pl

Na początek, do przejrzenia polecam:

Historia Wnętrz - John Pile
Design XX wieku - Bhaskaran Lakshmi
 

Ale jeśli chcemy naprawdę zaszaleć i wzbogacić naszą bibliotekę o książki, do których ręce same się rwą...
polecam wydawnictwo Potterton. Odkryłam je niedawno. Jest to wydawnictwo amerykańskie, dlatego książki niestety trzeba zamawiać i czekać na przesyłkę. Nie jest to także mały wydatek...ale gra warta świeczki. Oto kilka przykładów:

A Passion for Blue and White
Carolyne Roehm
Kochacie kolory biały i niebieski? Z pewnością podskoczycie z radości jak zobaczycie książkę Carolyne Rohem. Autorka jest miłośniczką właśnie tych barw i tworzy bajeczne dekoracje i kombinacje we wszytskich możliwych odcieniach. Książka "The Passion for Blue and White" to niebywała podróż po wnętrzach pokazanych na trzystu cudowych fotografiach.

CENA: $60
WWW: pottertonbooksusa.com

Alberto Pinto: Bedrooms
Alberto Pinto
Sypialniana oaza? Po przeczytaniu książki jednego z najlepszych projektantów - Alberto Pinto - stworzycie zjawiskową sypialnię marzeń, z całym spektrum klasycznych styli, przystosowanych do życia w XXI wieku.  Książka przedstawia także piękne zdjęcia czterdziestu urzekających sypialni z tysiąca i jednej nocy...

CENA: $75
WWW: pottertonbooksusa.com

An Island Sanctuary: A House in Greece
John Stefanidis, Susanna Moore, photography by Fritz von der Schulenburg
Chcesz urządzić dom, by czuć się jak na pięknym greckim wybrzeżu?...
Można zainspirować się ciekawa książką Johna Stefanidisa, który zaprojektował i urządził niezwykle piękny dom na greckiej wysepce.
Żywe kolory, ptostota, kamień, śródziemnomorski klimat...Ponad dwieście zdjęć zrobionych w malowniczej scenerii daje natchnienie, które można wykorzystać w swoim domu.

CENA: $50
WWW: pottertonbooksusa.com

The Great Lady Decorators: The Women Who Defined Interior Design, 1870-1955
Adam Lewis (lecture April 20th)
Może w domu przydałaby się kobieca ręka? Poniższa książka przestawia dwie wielki projektantki -kobiety i ich projekty, które miały niesamowity wpływ na dekorację wnętrz.

CENA: $65
WWW: pottertonbooksusa.com

A teraz wygodny fotel, dobra kawa i można wybrać się w podróż po bajecznych wnętrzach i przenosić pomysły do naszych wnętrz...Miłej lektury!

Brak komentarzy:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails