22.5.14

{ No 2: BRITA| Innowacyjne rozwiązania w kuchni }

Dziś o rozwiązaniach w kuchni, które uprzyjemniają nam życie :) 
W ramach współpracy z Britą, otrzymałam do testowania baterię z wbudowanym filtrem (podobną do tej na zdjęciu poniżej) :) Muszę przyznać, że jest bardzo podobna do mojej dotychczasowej baterii, więc stylistyką świetnie wpasowuje się do mojego wnętrza.  Bateria wykonana jest z chromowanego mosiądzu. Oprócz wizualnych aspektów,  najważniejsze jest jednak to, że dzięki takiej baterii można nalewać sobie wodę prosto z kranu i od razu ją pić! Przefiltrowana woda nie zostawia także kamienia w czajniku, który akurat u mnie pojawiał się bardzo szybko po odkamienieniu. Innowacje, jak widać na powyższym przykładzie bardzo ułatwiają życie, a wygoda w kuchni to podstawa (no może oprócz chęci ;) wszelkich kulinarnych wyczynów. 


fot. Brita
Zaprojektowanie kuchni tak, aby spełniała wszelkie estetyczne "zachcianki" oraz była ergonomiczna, to nie lada wyzwanie. Najważniejsze jest postawienie na pierwszym miejscu funkcjonalności. I tak na przykład - jedną z najprostszych zasad jest
"zasada trójkąta", polegająca na ustawieniu na planie trójkąta lodówki, zlewu i kuchenki, zgodnie z logiczną kolejnością przygotowywania jedzenia (wyciąganie z lodówki, mycie, gotowanie). Na drugim miejscu w urządzaniu kuchni powinien być oczywiście jej wygląd. A dbając o jej wizualną stronę, warto poszukać innowacyjnych rozwiązań, które ułatwią i uprzyjemnią nam nasze kuchenne życie (w kuchni spędzamy 2,5 dnia w tygodniu*). Dla mnie najfajniejsze rozwiązania, nie tylko w kuchni, to takie, gdzie funkcjonalność spotyka się ze świetnym designem. Jednym słowem - rzeczy śliczne i praktyczne. U siebie mam na przykład biały piekarnik :) Nie ma żadnego problemu z czyszczeniem go i idealnie wpasował się w białą zabudowę kuchenną. Drugim przyjemnym urządzeniem jest śliczny ekspres, który zrobi kawę na zaprogramowaną godzinę (czyli uruchomi się tuż przed budzikiem i zaparzy poranną kawkę). No i teraz w poczet wpisuję baterię Brita. A poniżej innowacje, które są moim zdaniem bardzo oryginalne i chociaż jeden taki gadżet może nam sprawić niemałą frajdę w kuchni ;)
- waga zliczająca kalorie i monitorująca wartości odżywcze, które prześle nam na iPada 
- czajnik iKettle, gdzie dzięki aplikacji w telefonie możemy zdalnie (na przykład z łóżka) uruchomić grzałkę 
- dopasowanie siły płomienia do wielkości garnka w kuchenkach gazowych, a w płytach indukcyjny inteligentny system automatycznego wyłączenia, który po upłynięciu określonego czasu od ostatniej operacji sam wyłącza płytę
- kuchenki które poprzez sieć domową komunikują się z lodówkami (a te wyposażone są w czytniki kodów), sprawdzając, czy są w nich dostępne wszystkie składniki na potrawę, którą użytkownik wpisał na Twitterze czy Facebooku. Jeśli nie, to lodówka (lub kuchenka, muszą się „dogadać” między sobą) zamawia brakujące składniki poprzez Internet.
Podsumowując...zanim zaprojektujecie i urządzicie własną kuchnię, warto pomyśleć o rozwiązaniach, które uprzyjemnią i ułatwią naszą codzienność, a jeśli urządzanie kuchni macie już dawno za sobą, oryginalne gadżety czy właśnie wymiana baterii na taką z filtrem to rozwiązania, które również bardzo poprawiają komfort życia:)

fot. Brita

4 komentarze:

rolety pisze...

Spotkałam się już z taką baterią i mogę polecić. Wodę rzeczywiście można bez obaw pić prosto z kranu i nawet mam wrażenie, że jest lepsza niż woda niegazowana kupiona w sklepie;)

Karolina Gabriela pisze...

Bardzo fajny blog, będę odwiedzać :) Zapraszam na mój, dopiero zaczynam, idzie pomału cały czas się uczę, otwieram się na świat. inspiruje się od osób bardziej doświadczonych.. :) Pozdrawiam
blog.pufy.pl zapraszam

Joanna Węgrzynowska pisze...

Bardzo mi miło! :) Zapraszam częściej w takim razie! :)))

Joanna Węgrzynowska pisze...

Bardzo mi miło! :) Zapraszam częściej w takim razie! :)))

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails