18.8.10

Shopping zagraniczny

Dziś w tak pochmurny dzień chcę przywołać letnie słoneczne wspomnienia ;-) Podczas mojego pobytu we Francji nie mogłam się oprzeć zwiedzeniu kilku sklepów z pieknymi dodatkami do wnętrz...i nie tylko...
Pierwsze cztery zdjęcia pochodzą z uroczego sklepiku w samym sercu Saint Tropez. Urzekły mnie tam ciekawe lampy i obrazy, w kolejnym butiku bardzo spodobały mi się kubeczki z kolorami Pantone. (Pantone to najbardziej znany system identyfikacji kolorów opracowany ponad 40 lat temu, zrewalucjonizował przemysł graficzny. Powstał nawet Hotel Pantone w Brukseli, gdzie każdy element wyposażenia oznaczony jest swoim numerkiem. Zobaczcie tu. Natomiast paletę kolorów Pantone znajdziecie tu). Jeden taki pantonowy kubeczek to koszt 15,90 euro.
Na końcu urocza piekarnia z bardzo oryginalnym sufitem i elegancka wystawa Louis Vuitton ;-)


fot. Joanna Węgrzynowska

Dla miłośników kolorów, bardzo ciekawy artykuł  o projektach światowych dizajnerów oczarowanych systemem pantone: "Zainspirowani Pantone".

1 komentarz:

KasyFiskalne pisze...

Z zagranicy ludzie zazwyczaj przywożą ubrania, które po jakimś czasie pojawiają się w polskich sklepach. Takiego towaru raczej u nas się nie zobaczy. Kubki niby z prostym wzorem, a jednak mają odniesienie do czegoś głębszego.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails