15.9.14

{Ceglana ściana we wnętrzach – podpowiadamy jak aranżować i dlaczego warto!}

Cegławe wnętrzach, to ponadczasowy trend, który zawsze będzie na czasie. Wbrew utartym opiniom, cegła nie jest zarezerwowana jedynie do loftowych apartamentów. Z powodzeniem gra pierwsze skrzypce w kuchni, sypialni, w gabinecie czy na holu. Rodzajów, odcieni i faktur klinkieru jest tak dużo, że można z łatwością dopasować ten rodzaj dekoracji do każdego wnętrza. Ciekawe inspiracje i  klinkier do wnętrz jak i do elewacji znajdziemy tu: http://www.feldhaus.pl/

www.feldhause.pl 

Gdzie stosujemy płytki klinkierowe?
Cegła klinkierowa przede wszystkim jest wykorzystywana na zewnątrz budynków do obkładania elewacji, ale z ogromnym powodzeniem spełnia swoją rolę dekoracyjną we wnętrzach. Takie wykończenia ścian doskonale prezentują się zarówno w klasycznych wnętrzach przy kominkach (np. cegła dekoracyjna biała) lub we wnętrzu urządzonym w stylu loftu (tutaj sprawdzi się cegła dekoracyjna stara, w kolorze czerwonym lub brązowym). Klinkierowe cegły dekoracyjne można położyć również w pomieszczeniach eklektycznych lub nawiązujących do stylu rustykalnego lub prowansalskiego. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Cegła zestawiona z drewnem ( a najlepiej grubymi balami w suficie), kamienną podłogą i kominkiem. Taka aranżacja daje wspaniałe uczucie przytulności.
dailyglamorous.net
www.feldhouse.pl

Do jakich pomieszczeń najlepiej zastosować klinkier?
Właściwie do każdego wnętrza– od holu po salon – płytka klinkierowa będzie się świetnie prezentować. Przykładowo w łazience klinkier kładziemy na jednej ścianie lub okładamy nim ściany do połowy – do wysokości zlewu. Z kolei w sypialni klinkier sprawdza się jako element rustykalnego stylu. Doskonale komponuje się z dużą ilością drewna, pięknym rzeźbionym łóżkiem i stylizowanymi meblami. Wreszcie salon – tutaj najlepiej wygląda jedna ściana, cała ozdobiona klinkierem, lub powtarzający się motyw w kilku miejscach. W salonie możemy także pozwolić sobie na podświetlenie ceglanej ściany. Kinkiety bardzo ładnie wydobywają piękno takiej dekoracji. Cegła bardzo dobrze sprawdza się też w kuchni. Nie jest to popularne rozwiązanie, ale bardo oryginalne. Klinkier kładziemy między górnymi a dolnymi szafkami – wykończenie tej powierzchni daje gwarancje trwałej i łatwej w utrzymaniu okładziny.

Jakie są zalety cegły klinkierowej?
  • Niewątpliwą zaletą cegły klinkierowej jest połączenie stylowości i elegancji z praktycznymi walorami. Trwałość, odporność, bogata paleta kolorystyczna, szeroki wybór faktur i kształtów – potencjał, który przyciąga najbardziej wymagających klientów.
  • Klinkier to produkt, który daje poczucie bezpieczeństwa. I to pod wieloma względami. Cegły klinkierowe są długowieczne. Niezwykle wytrzymałe. Zachowują niezmieniony wygląd przez wiele, wiele lat. To materiał, który nie wymaga konserwacji, pozostając niezmiennie odporny na uszkodzenia mechaniczne i biologiczne. Cegła jest materiałem ogniotrwałym, odpornym na wnikanie wody i mrozy.
  • Płytki klinkierowe to szlachetny, ale atrakcyjny cenowo materiał , który wykorzystany może być zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. To innowacyjne rozwiązanie dla każdej powierzchni. 

  • Cegła klinkierowa stanowi barierę ochronną dla ściany, zapobiega tworzeniu się różnego rodzaju mchów, grzybów i alg, a przy tym gwarantuje doskonały efekt wizualny. Może być stosowana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, z uwagi na to, że chroni przed zimnem czy nadmiernym upałem, a także są mrozoodporne i nie nasiąkają wilgocią.
  • Dekoracyjne płytki klinkierowe mogą być położone w każdym wnętrzu bez względu na jego przeznaczenia, z uwagi na to, że wykonane są one z naturalnych, ekologicznych surowców.

Z jakimi kolorami łączyć cegłę?


Cegła świetnie czuje się w otoczeniu monochromatycznych barw: bieli i czerni. Z odrobiną szarości i naturalnym materiałów, stworzymy loftowy klimat. Żeby zaś nadać naszemu wnętrzu więcej ciepła, cegłę łączmy z beżami. Intrygująco wygląda też zestawienie klinkieru z kolorem niebieskim.

espanolhomes.blogspot.co

10 komentarzy:

  1. czerwona cegła najlepiej sprawdza się w korytarzach

    OdpowiedzUsuń
  2. A mnie najbardzej podoba sie w łazience :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ceglany ściany sprawdzają się w domach, które prowadzone są w stylu retro lub zupełnie nowoczesnym w stylu loftu. Zwłaszcza dodają klimatu w salonie, który połączony jest z aneksem kuchennym :)

    OdpowiedzUsuń
  4. a co powiecie na cegłę w sypialni?

    OdpowiedzUsuń
  5. Nie wiem czemu ale zawsze miałem słabość do ceglanych wystrojów. Pewnie dlatego że były takie w moim domu rodzinnym :)

    OdpowiedzUsuń
  6. bardzo mi się podoba taka surowa ściana we wnętrzu, chciałabym kiedyś mieć taką we własnym mieszkaniu, jednak jeszcze nie zdecydowałam w którym pomieszczeniu :)
    fotohit

    OdpowiedzUsuń
  7. Bardzo podoba mi się taki ceglany akcent w domu :) jednak nie wiem czy dobrze wyglądałoby to np w salonie. Raczej obstawiałabym na korytarz :)

    OdpowiedzUsuń
  8. bardzo mi się podobają takie ceglane ściany, nadają oryginalny charakter wnętrzu :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Przepiękne ceglane aranżacje.

    OdpowiedzUsuń
  10. Niesamowicie wartościowy wpis. Super

    OdpowiedzUsuń