12.4.17

{ Kuchnia dobrze oświetlona }

Na temat kuchni mogę rozpisywać się w nieskończoność, ale... jeszcze nigdy nie poruszałam tematu dobrego oświetlenia. Konkretnie oświetlenia blatu roboczego. Każda Pani domu wie, że najlepiej przygotowuje się jedzenie, kiedy blat jest dobrze oświetlony. Zwłaszcza kiedy nasza kuchnia nie jest zbyt jasna lub jeśli za oknem jest już dość ciemno. Zwykłe górne światło zdecydowanie nie wystarczy, aby dobrze wykonać zamierzone prace. Moim zdaniem najlepsze jest światło ciepłe, miękkie, które jest przyjazne dla oka. Nie lubię światła zimnego, które potęguje uczucie chłodu w pomieszczeniu, zwłaszcza jeśli mamy białą kuchnię. 

Dodatkowym atutem odpowiedniego światła podszafkowego jest stworzenie dzięki niemu pięknego klimatu we wnętrzu. Pozostawienie podświetlonej kuchni pojedynczymi lampkami jest bardzo nastrojowe. Wybór na rynku jest szeroki - od ledów, po małe lampki podszafkowe. Duży wybór lamp znajdziecie tu


Punktowe oświetlenie podkreśla fakturę płytek i pięknie dekoruje kuchnię:


Blat mogą podświetlić oryginalnie zawieszone żarówki:

Natomiast LED świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach:

19 komentarzy:

Resmar pisze...

Urządzając kuchnię warto pamiętać o detalach, bo to właśnie one wieńczą dzieło. Zestawy kuchenne podświetlone w odpowiedni sposób to jest to!

profesjonalne środki czystości pisze...

Wydaje mi się, że ani jedna z zaproponowanych lamp w 100% dobrze nie oświetla wnętrza.

obrazy na płótnie pisze...

Cenne wskazówki, podoba mi się zwłaszcza pomysł na punktowe oświetlenie. Walory estetyczne i nowoczesna technologia w jednym. Oświetlenie punktowe pozwala na stworzenie przyjemnej atmosfery we wnętrzu.

Molly pisze...

Bardzo lubię zabawy ze światłem, rodzaj oświetlenia potrafi niesamowicie odmienić wnętrze - bardzo ciekawe pomysły :)

ABC Budowlane pisze...

Dużo drewna w nowoczesnym wnętrzu, to mi się mega podoba!

Wiktoria pisze...

Mnóstwo wspaniałych inspiracji. Piękne są te lampy!

Meble Roman pisze...

Światło i lampy rzeczywiście odgrywają bardzo dużą rolę w kuchni. Według mnie również praktycznie w każdym pomieszczeniu

Art service pisze...

Rzeczywiście bardzo ładna kuchnia, ale nie w moim stylu. U mnie musi być troszkę więcej kolorów jednak

Zamow szambo pisze...

W białej kuchni dużo łatwiej o odpowiednie oświetlenie, więc można pokusić się o bardziej stylowe propozycje lamp :)

Dekowizja pisze...

Oświetleniem można bardzo dużo ugrać w sumie w całym domu. W sypialni stawiam raczej na półmrok, jednak w kuchni rzeczywiście mam bardzo dużo światła, głównie z okien.

Marek z Bielska-Białej pisze...

Oświetlenie wnętrza kuchni to niełatwe zadanie. Dobrze i zwięźle podsumowujesz najważniejsze elementy, które warto wprowadzić do swojego wnętrza.

BD Meble pisze...

Te żółte żarówki robią najwiekszą robotę w tym wnętrzu. Szkoda tylko że tak sporo kosztują...

Veyna pisze...

Takie żarówki często wykorzystuje się w pubach, restauracjach. Jednak w kuchniach otwartych na salon chyba najlepiej się prezentują :D

Hanna Wilk pisze...

Drogie ale warto kupić te żarówki :) mam i polecam.

żarówki-Led pisze...

Żarówki są dośc drogie ale wybranie ich w formie led pozwala zaoszczędzić na zużyciu energi. Fajnie wyglądają również blaty kuchenne osświetlone za pomocą taśm led montowanych w profilach. pozwala to na tworzenie unikatowych kobinaci i aranżacji świetlnych.

smd pisze...

Uwielbiam tego typu lampy, są mega najlepirej właśnie wyglądają po kilka i wtedy zarówki wyglądają świetnie. Poprieram w wersji Led mimo iż sa drogie pozwalają zaoszczędzic na rachunkach za prąd

Foteks pisze...

Najlepsze jest oczywiście naturalne oświetlenie, czyli powinniście zainwestować w duże, może rogowe okna w kuchni. Ja takie mam i wyglądają świetnie, dają też bardzo dużo światła w dzień.

Narzuty Domowi pisze...

Do mnie najbardziej przemawia nowoczesny styl w kuchni, więc tak jak wspomnieliście delikatniejsze oświetlenie ledowe :)

Karolina pisze...

Piękna kolekcja inspiracji! Bardzo mi się podoba te żółte żarówki :)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails