12.4.17

{ Kuchnia dobrze oświetlona }

Na temat kuchni mogę rozpisywać się w nieskończoność, ale... jeszcze nigdy nie poruszałam tematu dobrego oświetlenia. Konkretnie oświetlenia blatu roboczego. Każda Pani domu wie, że najlepiej przygotowuje się jedzenie, kiedy blat jest dobrze oświetlony. Zwłaszcza kiedy nasza kuchnia nie jest zbyt jasna lub jeśli za oknem jest już dość ciemno. Zwykłe górne światło zdecydowanie nie wystarczy, aby dobrze wykonać zamierzone prace. Moim zdaniem najlepsze jest światło ciepłe, miękkie, które jest przyjazne dla oka. Nie lubię światła zimnego, które potęguje uczucie chłodu w pomieszczeniu, zwłaszcza jeśli mamy białą kuchnię. 

Dodatkowym atutem odpowiedniego światła podszafkowego jest stworzenie dzięki niemu pięknego klimatu we wnętrzu. Pozostawienie podświetlonej kuchni pojedynczymi lampkami jest bardzo nastrojowe. Wybór na rynku jest szeroki - od ledów, po małe lampki podszafkowe. Duży wybór lamp znajdziecie tu


Punktowe oświetlenie podkreśla fakturę płytek i pięknie dekoruje kuchnię:


Blat mogą podświetlić oryginalnie zawieszone żarówki:

Natomiast LED świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach:

4 komentarze:

Resmar pisze...

Urządzając kuchnię warto pamiętać o detalach, bo to właśnie one wieńczą dzieło. Zestawy kuchenne podświetlone w odpowiedni sposób to jest to!

profesjonalne środki czystości pisze...

Wydaje mi się, że ani jedna z zaproponowanych lamp w 100% dobrze nie oświetla wnętrza.

obrazy na płótnie pisze...

Cenne wskazówki, podoba mi się zwłaszcza pomysł na punktowe oświetlenie. Walory estetyczne i nowoczesna technologia w jednym. Oświetlenie punktowe pozwala na stworzenie przyjemnej atmosfery we wnętrzu.

Molly pisze...

Bardzo lubię zabawy ze światłem, rodzaj oświetlenia potrafi niesamowicie odmienić wnętrze - bardzo ciekawe pomysły :)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails