3.6.16

{ Jak wykreować balkon w paryskim stylu - czyli cztery kroki do Francji :) }

Zastanawiasz się jak przenieść się za dotknięciem czarodziejskiej różdżki do Paryża i patrzeć na wieżę Eiffla, jedząc croissanta i pijąc kawę...? Zaproś Paryż do siebie i stwórz namiastkę najbardziej romantycznego miejsca na ziemi. Jak to zrobić?
1. Zainwestuj w meble z metalu

Nie muszą to być wyszukane żeliwne meble vintage, choć te z pewnością dodałyby uroku...Jeśli nie chcesz ponosić wielkich kosztów, proponuję wycieczkę do IKEI - to wzornictwo rodem ze Szwecji, ale ich meble mogą stanowić dobrą bazę dla naszego zielonego paryskiego zakątka

Szary stolik z giętymi nóżkami Lacko (99,99 zł)Biały stolik Lindved, (79,99 zł) wprawdzie "salonowy", ale nic nie powstrzymałoby mnie, aby wystawić go na balkon w piękny letni wieczór.Szare krzesełko Lacko (79,99 zł), w zestawiez szarym stolikiem, ale do białego kompletu zawsze można pokusić się o DIY i przemalować (np. taką farbą do metalu).
2. Kup dużą roślinę na balkon... 

...a do niej koniecznie sporą "ciężką" donicę (osłonkę). Taki zestaw nie tylko sprawi, że na balkonie zrobi się przyjemnie zielono, ale także spowoduje, że Twoja oaza stanie się bardzo reprezentacyjna i elegancka.

Do tego celu najlepiej nada się: cis, bukszpan i ozdobne trawy.

3. Wyciągnij z szafy szklany wazon

Jeśli go nie masz, wybierz któryś z poniższych:

W dobrej cenie - Zara Home (35,90 zł :) 


fot. Zara Home


Elegancki - BB Home (159 zł)Prosty - House & More (60 zł)Każdy z nich przyprawi o zachwyt, jeśli wstawisz do niego jasne peonie - moje ulubione - nie byłabym sobą gdybym o nich nie wspomniała :)


fot. Pinterest

4. Wypij kawę w pięknej filiżance

Wybierz się na spacer do najbliższej cukierni po croissanty, a po powrocie zaparz kawkę i zaserwuj ją w ślicznej filiżance. Marzy mi się francuska marka Haviland, co o niej sądzicie?

fot. Artedona

Ponoć zastawę tej firmy zamówił biały dom, ale i nasza rodzima porcelana może stawać w szranki z Haviland. Zastawa "Alaska" z Wałbrzycha trafiła na stół Baracka Obamy. Zobaczcie jaka jest ponadczasowa i piękna:https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

No cóż na koniec dodać mogę tylko...la vie est belle :) 

Miłego dnia!

PS Jeśli kochacie paryskie klimaty polecam także...
{Daj się uwieść francuskiej klasyce! Czy jest tu miejsce na minimalizm?}
"Paris is always a good idea"
*{"Flesz.Gwiazdy&Styl"...i piekne wnętrza!}

Brak komentarzy:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails