2.6.14

{ Brita No 3 | Smart Consumer – bądźmy eko :) ! }

Czy spotkaliście się z określeniem „Smart Consumer”? Jeśli nie, szybko objaśniam. Smart Consumer to osoba działająca zgodnie z filozofią „Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej.” Świadomy konsument to osoba, która odpowiedzialnie żyje i odpowiedzialnie kupuje. Na co zwraca uwagę? Na recykling, środowisko, segregację odpadów, oszczędza wodę, prąd. Jest eko :) Odpowiedzialny konsument to także dużo pozytywnej energii i troski o otoczenie. To filozofia, która jest także mi bliska z perspektywy zawodowej. W mojej poprzedniej pracy zajmowałam się społeczną odpowiedzialnością biznesu, czyli odpowiedzialnością firmy wobec swojego otoczenia. Smart consumer działa na podobnej zasadzie – tylko w swojej mikroskali – domu czy pracy :) Świadomie postępując, zdajemy sobie sprawę z tego jaki wpływ wywieramy na swoje otoczenie i środowisko.


W nurt bycia odpowiedzialnym konsumentem wpisuje się m.in. oszczędność wody i picie jej z kranu. Dlaczego? Bo jest ekonomiczne, ekologiczne (nie produkujemy plastikowych odpadów) i wygodne (kto lubi dźwigać zgrzewki z wodą? Chyba nikt ;) A na pewno nie my - kobiety. Zatem możliwość picia wody z kranu to niesamowita wygoda. A już wody przefiltrowanej i smacznej to luksus. Takie rozwiązanie
proponuje Brita. Dzięki bateriom z filtrami, oczyszczona woda leci prosto z kranu. I można odetchnąć z ulgą – żadnych ciężkich butelek i plastikowych pozostałości. Co więcej baterie Brity mają także świetny design i z pewnością wpasują się do każdej kuchni (także rozmiarem, ponieważ niewielki filtr jest schowany pod zlewem). A po bardzo prostej instalacji, z kranu leci świeża i smaczna woda zawsze kiedy potrzebujemy. Jak wiadomo, woda ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, dlatego należy pić minimum 1,5 l dziennie. Oczywiście odpowiedzialnie :) Smacznego!  

Brak komentarzy:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails